Práca popri zamestnaní
Počet vyhľadaných dokumentov: 5
Zoradiť podľa:
Počet vyhľadaných dokumentov: 5
Zoradiť podľa:
- Článek
Študenti môžu vykonávať pracovnú činnosť v súlade so zákonom č. 311/201 z. z. Zákonník práce (ďalej len „Zákonník práce“) v znení neskorších predpisov v pracovnom pomere alebo na základe dohôd uzatvorených mimo pracovného pomeru.
Má pracovník (zdravotná sestra) povinnosť oznámiť zamestnávateľovi inú zdravotnú činnosť (ADOS), kde vykonáva prácu zdravotnej sestry cez víkendy? Napríklad, pracuje na plný úväzok u zamestnávateľa a cez víkendy v ADOSE. Ako má postupovať zamestnávateľ, aby nebol porušený zákon?
- Článek
Študenti môžu vykonávať pracovnú činnosť v súlade so zákonom č. 311/201 z. z. Zákonník práce (ďalej len „Zákonník práce“) v znení neskorších predpisov v pracovnom pomere alebo na základe dohôd uzatvorených mimo pracovného pomeru. Pracovný pomer založený pracovnou zmluvou je so študentmi uzatváraný pri dlhodobejšej pracovnej činnosti. Na letné aktivity sa však využívajú väčšinou dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.
Spoločnosť s r.o. má v predmete činnosti poskytovanie služieb dopravného pilota a fakturuje raz mesačne tieto služby ďaľšej spoločnosti s r.o. Služby dopravného pilota poskytuje konateľ spoločnosti, pričom nie je zamestnancom spoločnosti a nepoberá žiadny príjem za prácu konateľa. Je to v poriadku alebo je táto činnosť považovaná za čiernu prácu? Musí byť zamestnancom spoločnosti alebo má aj inú možnosť? V inej spoločnosti s r.o. zasa konateľ robí vodiča jazdnej súpravy (kamionu), tiež nie je zamestnancom spoločnosti a ani nepoberá príjem za prácu konateľa. Bude sa to považovať za čiernu prácu? Musí byť zamestnancom spoločnosti?
Rozhodol som sa pracovať popri zamestnaní. Musím o tom informovať svojho zamestnávateľa?